Martin Přívratský

MartinPortretWb

Filmař, režisér a producent Martin Přívratský svou kariéru začal tvorbou videoklipů pro skupinu Vypsaná fixa, natočil několik televizních pořadů o životním stylu a extrémních sportech. Stál u zrodu jedné z prvních relací o extrémních sportech u nás, magazínu Contest. Pracuje na dokumentárních projektech, filmech o filmu tzv. „making of“, ale například také na virálních reklamách.

V roce 2007 dokončil Martin Přívratský svůj první dokumentární film – BMX road movie s názvem Berlin Trip ’07, pojednávající o cestě několika BMX jezdců na Rebel jam do Německa. O pět let později, v roce 2012 se dočkal premiéry celovečerní dokument Tomorrow Will Be Better, mapující boj FMX jezdce Libora Podmola o titul mistra světa ve freestyle motokrosu. Film byl oceněn na několika festivalech, obdržel diváckou cenu na Českých lvech a jako jediný tuzemský dokument se prodal v Hollywoodu do americké distribuce.  V roce 2013 dokončil Martin Přívratský spolu s Danem Vojtěchem 26minutový dokument o životě v Los Angeles, nazvaný L. A. People.  Martin je autorem řady virálních videí a reklam pro Škoda Auto, Snickers, Nikon, Red Bull a další. Aktuálně se věnuje natáčení krátkých spotů, „making of“ a připravuje nový dokumentární film.

 

DanVojtechPortretWBDan Vojtěch

Mladý talentovaný fotograf s velmi kreativním přístupem k tvorbě. Ve světě fotografie je vnímán a oceňován zejména jeho originální přístup ke sportovní fotografii, stejně dobře však fotí například i reklamní a další komerční projekty. Spolupracuje také na natáčení videí. Dan Vojtěch je ambasadorem Nikonu a patří také do elitní skupiny světových Red Bull fotografů.

 Dan Vojtěch byl fascinován fotografií již v raném věku. Poté co objevil otcovu ruskou zrcadlovku Zenit E a vložil do ní první film, bylo o jeho další kariéře rozhodnuto. Pro bývalého skateboardistu bylo zcela přirozené začít s focením sportu, další žánry si osvojil při studiu reklamní fotografie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, o kterém říká: „Byl jsem denně obklopen fotografií, a z toho opravdu nebylo úniku.“ Už během studia fotografoval pro časopisy Board a Dirtbiker, pro které poté pracoval více než pět let. V současné době má Dan Vojtěch vlastní studio v Praze, fotografuje však téměř po celém světě. Miluje čisté obrazy, geometrické kompozice, tvrdé světlo a snímky s jasným konceptem. Dan Vojtěch pracuje pro významné klienty, jako je Red Bull, Nikon, Birell, T-Mobile, Maxima nebo Ragwear.